szkolenie firmowe

Jak zaplanować udane szkolenie firmowe? Kulinarna perspektywa sukcesu

11 lipca, 2024

/

Imprezy

Organizacja szkolenia firmowego to złożone zadanie, przy którym zadbać należy o wiele ważnych kwestii. Jednym z kluczowych elementów jest oczywiście aspekt kulinarny wydarzenia! Dobrze zaplanowane menu może nie tylko zaspokoić głód uczestników, ale z pewnością będzie stymulować kreatywność, wspierać networking i podnosić ogólną satysfakcję z eventu. W Młodym Grochowie wiemy, jak ważne jest połączenie edukacji z doskonałą kuchnią. Przybywamy zatem z krótkim przewodnikiem dotyczącym tego, jak zaplanować udane szkolenie firmowe z perspektywy gastronomicznej.

Wybierz odpowiedni format cateringu! 

Szkolenia firmowe rządzą się swoimi prawami. Niekiedy w ich czasie uczestnicy zapraszani są na obiad w czasie dłuższej przerwy lub też na uroczystą kolację po zakończeniu wydarzenia. Najczęściej jednak organizatorzy stawiają na przyjęcia koktajlowe – to również nasz „topowy” wybór dla szkoleń firmowych. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią! 

 

 

  1. Przyjęcie koktajlowe sprzyja interakcjom. Lekkie przekąski i fingerfood zachęcają do swobodnego poruszania się po sali i nawiązywania rozmów poza najbliższym gronem uczestników. 
  2. Przyjęcie koktajlowe to gwarancja elastyczności. Uczestnicy mogą sięgnąć po przekąski nawet w czasie prelekcji, co nie zakłóca harmonogramu szkolenia. Warto jednak zaplanować dłuższą przerwę na poczęstunek kawowy czy lunch. 
  3. Przyjęcie koktajlowe, czyli różnorodność. W Młodym Grochowie możesz zorganizować szkolenie z przyjęciem koktajlowym wedle własnego pomysłu. My zadbamy o to, by Twoi goście mieli możliwość skosztowania wielu różnych smaków w mniejszych lub większych porcjach. 

 

 

Menu przyjęcia koktajlowego w Młodym Grochowie 

W Młodym Grochowie wiemy jak organizować imprezy! Oferujemy szeroki wybór przekąsek na ciepło i zimno, zup, dań głównych, a także deserów. Przyjęcie koktajlowe może być zatem wypełnione specjałami tradycyjnymi, bardziej awangardowymi i zaskakującymi, a także tymi, gwarantującymi rozpływającą się słodycz w ustach. Chętnie projektujemy menu na szkolenia wraz z organizatorami, uwzględniając różne potrzeby, w tym diety wegetariańskie i wegańskie uczestników! Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do nas i zarezerwuj salę eventową na warszawskiej Pradze już dziś. 

 

 

Szkolenie firmowe: 5 wskazówek przy organizowaniu przyjęcia koktajlowego 

  • Postaw na różnorodność

Różnorodność w menu to nie tylko kwestia smaku, ale i konieczność dostosowania potraw do potrzeb różnych osób oraz oczywiście do ich preferencji żywieniowych. Warto zatem, by w menu przyjęcia koktajlowego uwzględniono dania wegetariańskie, przysmaki bezglutenowe, potrawy wegańskie oraz standardowe specjały mięsne. Pamiętaj, by były one dobrze oznaczone! 

 

 

  • Nie zapomnij o napojach

Napoje to więcej niż tylko sposób na ugaszenie pragnienia. To okazja do dodania charakteru Twojemu szkoleniu. Warto zatem zagwarantować uczestnikom zarówno orzeźwiające lemoniady i soki, jak i herbaty. Nie zapomnij o dobrej jakości kawie speciality. 

 

 

  • Zaplanuj przerwy na posiłki

Przerwy na posiłki mogą znacząco wpłynąć na efektywność szkolenia, o czym należy pamiętać. W przypadku wynajmu sali eventowej Młodego Grochowa na cały dzień, oferujemy menu składające się na poranne przekąski, lunch oraz popołudniowy poczęstunek kawowy, pełen deserów. 

 

 

  • Postaw na jakość

Twoi goście z pewnością zwrócą uwagę na profile smakowe dań, ich świeżość, prezencję oraz jakość. Jak o nią zadbać? Warto, by menu było przygotowane z produktów od lokalnych dostawców. Można również wypełnić stoły wyrobami rzemieślniczymi, a także daniami sezonowymi – należy dostosować je do pory roku, wykorzystujące najlepsze sezonowe produkty. Chcesz dowiedzieć się, jak robimy to w Młodym Grochowie? Zadzwoń do nas lub sprawdź nasze menu sezonowe

 

 

  • Zadbaj o prezentację 

Wygląd stołów podczas przyjęcia koktajlowego ma duże znaczenie. O co warto zadbać? Postaw na  kolorowe kompozycje, a więc wykorzystanie naturalnych barw produktów do tworzenia apetycznych aranżacji. Nie bój się także kreatywnego podania przekąsek – mini dania serwowane w nietypowych naczyniach to strzał w dziesiątkę. 

 

 

Przyjęcie w Młodym Grochowie? Sala eventowa dla firm w Warszawie czeka! 

Pamiętaj, że dobre jedzenie może być kluczem do sukcesu Twojego szkolenia firmowego. W Młodym Grochowie jesteśmy pasjonatami kulinariów i wiemy, jak wykorzystać „moc” doskonałego menu do stworzenia niezapomnianych doświadczeń gości. Nasze potrawy nie tylko zaspokoją głód uczestników, ale także zainspirują, zintegrują zespół i dodadzą energii do produktywnej pracy! 

 

 

Skontaktuj się z nami już dziś, aby omówić szczegóły Twojego wydarzenia. Razem stworzymy event, który na długo pozostanie w pamięci Twoich pracowników – zarówno ze względu na zdobytą wiedzę, jak i niezapomniane doznania smakowe!